top of page

Robotik Kodlama Eğitimi

(5-18 Yaş Grupları)

Genel

Program, çocukların algoritmik düşünce sistemlerini nasıl geliştireceklerini öğreterek; problem üreten değil, problem çözen bir neslin gelişmesini sağlamak ve teknolojiyi sadece kullanan değil üreten bir nesil oluşturarak, geleceği şekillendirmesine katkıda bulunmak.

Robot yapmak ve robotu programlama. Bunun için kullanılacak kodlama yazılımlarını öğretmek. Scratch, microbit, roboplus  programı ile eğlenceli bir ortamda resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarının bir araya getirilmesi. Akış çizelgesi, algoritma öğretilerek. Hayatta karşılaşacakları problemleri nasıl çözeceklerini kodlama mantığı ile öğretilmesi.

Konu Başlıkları: Robotik, Kodlama, STEM, Maker program ve uygulama kurulumu.  Robota program yükleme, modifiye etme.

Programın Kazanımları: Program, çocukların bilişim alanında bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yöneliktir.

Okul Öncesi Robotik Eğitimi

Robotis Dream

        Dört seviye paketlerinden oluşan robotis dream robot eğitimi. 08-15 yaş seviyelerine uygundur. Robotlar yapılırken kitaptan takip edilerk yapılmalıdır. Bir robotik öğretmeni rehberliğinde yapılan eğitimlerde; her robotun kazandırdığı kazanımlar kontrol edilir. Konu ile ilgili derslerine faydalı olacak farkındalıklar anlatılır. Fen Bilimleri, Matematik, Tasarım, Mühendislik konuları fark ettirilir. Bunlar yapılmadığı takdirde ise öğrenci sadece kendi oyuncağını yapar ve oynar. 

        Sevgili öğrenciler ve veliler gelecekte hayatımızı sensörlerle kontrol edeceğiz. Çocuklarımızı geleceğe şimdiden hazırlamak için robot dersleri aldırın. Otuz yıl önce nasıl bilgisayar çok önemseniyorsa bugünde robotik önemsenmeli. 

        Robotikle çocuklarımızı tablet, akıllı telefon, bilgisayar, oyun ve sosyal medya bağımlılığından kurtarabilirsiniz. Elektronik cihazları robotikle birlikte kullanarak kodlama ve programcılık öğrenerek yaşıtlarına göre farkındalıkları olacaktır. Çocuklarımıza robotikle değer katarsınız.

        Arayın görüşelim ücretsiz robotik tanıtım dersi verelim.

Level 1

Batarya, motor, açmak kapama anahtarı ve robotis dream plaka ve araçlardan oluşmaktadır. Orijinali  İngilizce olan kitabında 12 farklı, tek motorlu mekanik robot anlatılmaktadır. 

level 2

Denetleyici (işlemci), iki adet motor, RoboPlus CD'si, Orijinal İngilizce kitap, 12 farklı robotik uygulama dersleriyle, elektronik, programlama, bilgisayar, tasarım öğretilmektedir.

level 3

Servo motor, iki adet IR sensör, iki adet dokunma sensörü, bir adet ışık sendörü vardır. Orijinal level 3 kitabı 12 farklı robotik uygulaması anlatılmaktadır.

level 4

Bluetooth'lu uzaktan kumanda aparatları, tank paleti ve plakalar. Orijinal İngilizce kitap ve 12 farklı robot seçeneğiyle, robotlar yapıp yarışmalar yapılabilir.

bottom of page